Plzeň v roce 2006

 

19. 2. 2006

        Jen cca 15 minut z centra krásného města Plzně leží vedle Mikulášského náměstí gotický kostel sv. Mikuláše z let 1406 - 1410 a kolem kostela od roku 1414 i Mikulášský hřbitov. Na hřbitově se již nepohřbívá a je zde spousta starobylých náhrobků. Bohužel, na některých je zub času znát velice velmi. Hřbitov byl naposledy upravován v roce 1966. Na hřbitově jsou pohřbeni takoví velikáni, jako autor státní hymny J. K. Tyl, J. F. Smetana, J. V. Sedláček nebo průmyslník E. Škoda. A to je dostatečné lákadlo proto, abychom s Matesem vyrazili hřbitov prozkoumat a udělat si nějaké fotografie. Chudák Matěj si za své 3 roky života se mnou prošel hezkou řádku hřbitovů, snad ho to nějak do budoucna psychicky neovlivní .

 

 

24. 6. 2006

        Při jedné z návštěv příbuzných manželky v Plzni jsme s Máťou vyrazili do ZOO a přilehléhlo Dinoparku. Plzeňská zoologická zahrada vznikla v roce 1926 a je položena v Lochotíně na svahu. Součástí zahrady je i muzeum staročeské vesnice na statku, kde si můžeme prohlédnout výběhy domácích zvířat i zemědělské nástroje, které známe pouze z filmů pro pamětníky nebo vyprávění babiček a dědečků žijících na vesnici. Se ZOO sousedí botanická zahrada a jeden z prvních Dinoparků v Česku.
        Vstupné do Dinoparku je vysoké, do Dinoparku i ZOO ještě vyšší, ale asi to za ty peníze stojí. Co bychom pro své dětičky neudělali, že? V Dinoparku je spousta vystavených skulptur dinosaurů v životní velikosti zasazených do jejich přirozeného prostředí. Pro dosažení co největší autentičnosti se některé modely pohybují a vydávají výhružné skřeky. Samozřejmostí parku je dětské hřiště, součástí je i 3D kino a DinoShop, DinoCafé a DinoGrill.
 

Zpět na Plzeňský kraj

Zpět na úvodní stránku

 TOPlist