Podkrušnohorský zoopark

 

16. 1. 2005

Počátkem roku 2005 jsme se jedné mrazivé neděle rozhodli jet na výlet do Chomutova. V podkrušnohorském zooparku jsme nikdo z rodiny, ani sestra, která s námi jela, ještě nebyli. Počasí bylo sychravé a vlezlé, hodně mlhy a velký mráz, cca -15°C.

                                ZOO bylo založeno teprve v roce 1975 a rozloha 112 ha ho dělá největší zoologickou zahradou v Česku. Zaměřuje se hlavně na polární a větší evropská zvířata, jako jsou losi, mufloni, daňci atd.. My jsme dostali doporučení hlavně kvůli velkému výběhu bizonů, který je prý jedinečný u nás.

                            Vzhledem k počasí, které v neděli vládlo, jsme nakonec moc zvířátek nenašli. Kachny plavaly na hladině zpola zamrzlého jezírka, chlupaté ovce se nechaly drbat za plotem ohrady. Hnědí medvědi neustále vylézali a zpátky zalézali do nor a brlohů vykopaných v zemi. Na ty byl zvlášť pěkný pohled díky pozorovatelně vybudované nad úrovní ohrady.

                            Zvířat mnoho nebylo a přesto byla tato návštěva pro mne nezapomenutelná a vykreslila v mých očích Podkrušnohorský zoopark jako jednu z nejhezčích zoologických zahrad v Česku. Může za to výborná restaurace, spousta drobností pro děti a hlavně úžasná snová atmosféra, kterou nám připravilo počasí ve spolupráci s nejbližším okolím zooparku včetně starého sadu "Kaštanka", který je pravděpodobně nejseverněji položeným plodícím sadem kaštanovníku jedlého v Evropě.

Zpět na Ústecký kraj

Zpět na úvodní stránku

 TOPlist